5 iemesli, kādēļ lietoti apģērbi ir labākā izvēle Tavas garderobes papildināšanai

Drēbes

Foto: Shutterstock.com

Apģērba atkārtota izmantošana nav nekas jauns– kurš gan kaut reizi nav iegriezies lietoto apģērbu veikalā? Tomēr, mainoties izpratnei par ētisku apģērba ražošanu, zaļu dzīvesveidu un stilu, mūsdienās lietoti apģērbi piedzīvo ievērojamu popularitātes vilni. Tiešsaistes tirgošanās platforma Andelemandele ir apkopojusi 5 iemeslus, kādēļ, iepērkoties, būtu vērts ielūkoties tieši lietoto apģērbu veikalos!

1. Izvēloties lietotus apģērbus, Tu saudzē dabu

Ātrās modes ietekmēta, apģērbu ražošanas industrija piesārņojuma ziņā ieņem otro vietu aiz naftas industrijas.

Tā tērē dabas resursus, veicina gaisa, ūdens u.c.. piesārņojumu, un daudzos gadījumos ir arī neētiska pret cilvēkiem un dzīvniekiem.  Lūk, dažas no neilgtspējīgas apģērbu ražošanas ēnas pusēm:

 • apģērbu ražošanā attīstības valstīs lielākoties ir nodarbinātas sievietes, kuras par padarīto darbu nesaņem pienācīgu atalgojumu. Daudzos gadījumos šuvējas strādā arī veselībai un dzīvībai bīstamos apstākļos. Turklāt piespiedu kārtā rūpnīcās var būt nodarbināti arī bērni;
 • nevajadzīgās drēbes, kas ražotas no bioloģiski nenoārdāmiem audumiem, nonākušas atkritumu izgāztuvēs var tur pavadīt pat 200 gadus, pastiprinot gaisa piesārņojumu;
 • lai izgatavotu vienu jaunu kokvilnas kreklu nepieciešami 2700 litri ūdens – vidēji tik daudz cilvēks izdzer divarpus gadu laikā;
 • viena džinsu pāra izgatavošana rada tikpat daudz kaitīgo siltumnīcefekta gāžu kā automašīna, nobraucot 130 kilometrus;
 • mazgājot poliestera apģērbu, tas izdala mikroplastmasas daļiņas, kas pēcāk nonāk okeānos un nodara kaitējumu dzīvajai dabai. Jo liekāks būs pieprasījums pēc jauna apģērba, jo vairāk neilgtspējīga auduma apģērbu tiks saražots, un palielināsies arī apkārtējās piesārņojums.

Pārmērīgs jaunu apģērbu patēriņš un neētiska to ražošana atstāj iespaidu uz planētas nākotni! Taču, pieaugot bažām par klimata pārmaiņām un vides aizsardzību, arvien lielāku popularitāti iegūst arī pārdomāta, atbildīga iepirkšanās un lietotu apģērbu iegāde!

Lietoti apģērbi nerada pieprasījumu pēc jaunu drēbju ražošanas, tādēļ tas ir lielisks risinājums, ja Tu vēlies dzīvot zaļāk un saglabāt šo planētu skaistu arī nākamajām paaudzēm.

Foto: Shutterstock.com

2. Lietoti apģērbi ir draudzīgi Tavam maciņam

Lietotu apģērbu iegāde ir arī labs veids kā ietaupīt. Ja Tev nepieciešami, piemēram, jauni džinsi, Tu vari iegādāties tos parastā veikalā vai lietotu apģērbu tirgotavā (piemēram, Andelemandele Tu atradīsi apģērbu, gan sievietēm, gan vīriešiem, gan bērniem).

Taču, iegādājoties nepieciešamo bikšu pāri lietoto apģērbu veikalā, par pirkumam paredzēto naudu Tu vari tikt ne tikai pie džinsiem, bet arī, piemēram, pieskaņota T-krekla vai aksesuāriem. Vai arī izmantot šo naudu citām vajadzībām, piemēram, kā papildinājumu ceļojuma iekrājumiem utt.

3. Lietoto apģērbu tirgotavās var izdevīgi iegādāties dārgu zīmolu preces

Iepirkšanās lietoto apģērbu veikalos ļauj ne tikai saudzēt ģimenes budžetu, bet arī uziet augstas kvalitātes preces par krietni zemākām cenām. Tu vari atrast, piemēram:

 • jaunus un mazlietotus vietējo dizaineru darinātus apģērbus;
 • luksusa zīmolu drēbes (Andelemandele līdzās tādiem populāriem zīmoliem kā MANGO vai ZARA, Tevi gaida arī, piemēram, Calvin Klein, GUESS, Tommy Hilfiger, Burberry zīmolu darināti jauni un saudzīgi lietoti apģērbi utt.);
 • kvalitatīvus vintāžas apģērbus.

Foto: Shutterstock.com

4. Lietoto apģērbu veikalos iespējams atrast oriģinālas pērles

Modes tendences nāk un iet, taču izsmalcināts personiskais stils ir „modē” vienmēr. Lielisks veids, kā allaž izskatīties eleganti un oriģināli, ir ieguldīt kvalitatīvās un interesantās lietās. Varbūt Tev ir nepieciešams, piemēram:

 • stilīgs trencis ar polsterētiem pleciem, saglabāts no 90. gadiem?
 • plandoša, raiba kleita, kas šūta, lai izskatītos gluži kā no vecmāmiņas jaunības dienām?
 • vintāžas rotaslietas vai aksesuāri – grezna broša, sievišķīgi auskari vai mazliet neparasta cepure?
 • gluži jaunas Michael Kors papēžu kurpes vai Timberland zābaki lieliskā stāvoklī?
 • mūsdienīgi lietoti apģērbi no kvalitatīva auduma? Piemēram, labi aprūpēts kašmira džemperis vai koša zīda šalle (vai zināji, ka iepērkoties Andelemandele, Tu vari atlasīt pērles ne tikai pēc to zīmola vai izmēra, bet arī auduma?)?

Lietotu apģērbu tirgotavas ir lieliska vieta, kur meklēt šādus un līdzīgus apģērbus!

5. Lietoto apģērbu piedāvājums allaž mainās

Iegādājoties drēbes lielveikalā, Tu bieži vien riskē uz ielas sastapties ar kādu „dubultnieku”. Ja vēlies atšķirties no pūļa, labākā izvēle ir lietoti apģērbi, jo tie ir pieejami tikai vienā eksemplārā.

Tā kā piedāvājums allaž ir mainīgs, šāda iepirkšanās ir arī aizraujoša – īpaši skaistas pērles uziešana un iegāde Tev allaž sagādās pozitīvas emocijas!

Foto: Shutterstock.com

Padoms! Ja vēlies, lai iepirkšanās būtu ne tikai patīkama, bet arī ātra, dod priekšroku lietoto apģērbu iegādei internetā!Piemēram,Andelemandele tiešsaistes platformā Tu vari ne tikai iegādāties oriģinālas, mazlietotas pērles, pat neizejot no mājas, bet arī pārdot sev vairs nevajadzīgo apģērbu un citas lietas bez īpašas piepūles.

Izmanto priekšrocības, ko sniedz lietoti apģērbi – ietaupi naudu, saudzē planētu un papildini savu garderobi ar patiešām oriģinālām pērlēm! Tavi jaunie pirkumi Tevi jau gaida Andelemandele.lv!